Співпраця з відділом правової роботи Головного управління юстиції в Івано-Франківській області   Правова освіта учнівської молоді, має здійснюватися в органічному поєднанні з конкретними кроками, щоб кожна дитина усвідомила свій нерозривний зв'язок з іншими членами суспільства, відчула відповідальність перед державою, громадянином якої вона є.
   В сучасних умовах очевидним є те, що забезпечення високого рівня правової культури населення в цілому та нового покоління українських громадян може бути успішним за умови об’єднання зусиль держави, фахівців-юристів та громадськості
   Саме тому важливу роль у навчально-виховному процесі відводжу активній співпраці з відділом правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та систематизації головного управління юстиції в Івано-Франківській області.
  Вже стало традицією щорічно напередодні Дня юриста знайомити юних правників  із світом юридичних професій. Нашу співпрацю активно підтримує начальник відділу правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та систематизації головного управління юстиції Назарій Саведчук та головний спеціаліст даного відділу Катерина Шумська.

26. 02. 2015.Головним територіальним управлінням юстиції в Івано-Франківській області запрошено на зустріч із практикуючими юристами, викладачами, студентами Івано-Франківського коледжу Львівського національного аграрного Університету.

 Начальник Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області В. Кавацюк звернувся із вітальним словом до присутніх та  розповів про зміни, що відбуваються в системі органів юстиції.

Володимир Ковальчук, як представник Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, проінформував яким чином можна захищати свої права та інтереси у міжнародних правозахисних організаціях, зокрема, наголосив  на введених змінах у поданні заяви до Європейського суду з прав людини.
Про особливості надання громадянам різного виду правової допомоги та про діяльність Української Гельсінської спілки з прав людини у Івано-Франківській області розповів Юрій Вацик.

Начальник відділу правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та систематизації головного управління юстиції Назарій Саведчук ознайомив присутніх з діяльністю Координаційної ради молодих юристів при Головному територіальному управлінню юстиції в Івано-Франківській області та назвав перспективи вступу до ради.

В рамках заходу, грамотою Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області за глибокі знання і ерудицію у правознавстві та активну життєву позицію нагороджено ученицю Івано-Франківського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості Христину Ткачук та оголошено подяку за сприяння розвитку правової культури учнівської молоді, високі досягнення у професійній діяльності та активну співпрацю з органами юстиції вчителю правознавства Наталії Садковій.
07.10.2014 року з нагоди відзначення Дня юриста учні правничого профілю навчання Івано-Франківського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості здійснили екскурсію до органів та установ юстиції.

 В ході зустрічі учнівська молодь дізналась про основні напрямки роботи виконавчої та реєстраційної служб Головного управління юстиції в Івано-Франківській області, обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, відділів нотаріату та банкрутства, специфіку роботи громадських приймалень, порядок реєстрації громадських об’єднань, осередків політичних партій та засобів масової інформації.
З метою визначення ролі та місця професії юриста в правовій державі, ознайомлення із конституційними правами та обов’язками кожного громадянина учнями ліцею підготовлено тематичні малюнки і проведено їх презентацію в залі засідань Головного управління юстиції в Івано-Франківській області.

На даних малюнках учні відобразили якими правами вони мають право користуватись, зокрема це право на: життя, вільний розвиток особистості, безоплатну медичну допомогу, на навчання тощо.
По закінченні заходу дані малюнки учні подарували головному управлінню юстиції.

28.05.2014 – ліцеїсти взяли участь у диспуті з представниками місцевих органів влади та громадських об’єднань на тему: «Захист прав неповнолітніх в сучасних умовах». 
Під час заходу ліцеїсти дискутували із представниками органів влади та громадських організацій про реформування системи освіти, отримання правової допомоги з питань житлового та цивільного законодавства, захист прав та інтересів дітей при вчиненні правочинів щодо нерухомого майна, порядок оформлення та видачі паспортів громадянина України і проїзних документів для виїзду за кордон, права дітей у цивільному і сімейному законодавстві, функції кримінальної міліції у справах дітей тощо. 
Молодь представляли: студенти-майбутні правники; ліцеїсти, які поглиблено вивчають правознавство; члени Ради учнівського самоврядування. Також участь у даному заході взяли: голова правління молодіжного громадського центру «Еталон»; консультант Першої Івано-Франківської міської нотаріальної контори, волонтер Координаційної ради з питань надання допомоги населенню під час надзвичайних ситуацій; заступник начальника управління Державної міграційної служби в Івано-Франківській області; викладач цивільного та сімейного права Івано-Франківського коледжу Львівського національного аграрного університету, голова Координаційної ради молодих юристів при Головному управлінні юстиції в Івано-Франківській області; начальник відділу кримінальної міліції в справах дітей УМВС України в Івано-Франківській області.
14.02.2014 року перший заступник начальника головного управління юстиції Ковальчук В.Д., працівники головного управління юстиції провели зустріч із учнями правничого профілю Івано-Франківського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості. 
Зустріч організовано з метою ознайомлення учнів із завданнями і специфікою професії юриста та діяльністю органів юстиції.
В ході зустрічі ліцеїстам також надавалися консультації та ознайомлено із роботою громадської приймальні головного управління юстиції і вимогами для отримання права на здійснення нотаріальної діяльності.
http://www.minjust.gov.ua/newsarchive/2014-10-08?type=regions10.12.2013 року - Всеукраїнський урок «Права людини» в Івано-Франківському обласному ліцеї-інтернаті для обдарованих дітей із сільської місцевості. В ході заходу слухачі дізнались про механізм досудового врегулювання спору, про порядок звернення до Європейського суду з прав людини та переглянули документальний фільм про завдання і структуру Євросуду. 
http://www.minjust.gov.ua/news/44934
13.12.2013 року спільно з громадською організацією «Станіславська правозахисна група» для учнів 11 класів Івано-Франківського ліцею для обдарованих дітей із сільської місцевості проведено лекцію на тему: «Система та завдання органів юстиції» та діалог «Куди можна звернутись за правовою допомогою?».


Дата публікації:

0 коментарі :