Про менеБудьмо знайомі!
Доброго часу усім,
хто завітав на мою сторінку
у блогопросторі.Я, Садкова Наталія Яківна, вчитель правознавства та історії в Івано-Франківському обласному ліцеї-інтернаті для обдарованих дітей із сільської місцевості.


   Народилась у славному містечку Рогатині—колисці Настусі Султанки, що на Прикарпатті. У 1996 році закінчила ЗОШ I- III ступенів №1. Ще під час навчання у школі знала, що буду вчителем, бо сповна відчула мудру вчительську любов, яку дарувала класний керівник Ірина Петрівна Попик. Та творча і ненав’язлива атмосфера моїх вчителів, що панувала у нашій школі вселяла віру у нас і спонукала бути ще кращими.  Дякую Богу, що у моєму житті було і є багато хороших вчителів, зокрема вчителі правознавства та історії Зінаїда Андріївна Болюк, Ігор Васильович Доронюк, які вміли зацікавити своїм предметом.
   1996-2001-незабутні студентські роки у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника, історичний факультет. На п’ятому курсі перейшла на індивідуальний графік навчання і почала свою педагогічну діяльність вчителем у ЗОШ I- II ступенів, с. Підгороддя Рогатинського р-ну. Саме там прийшло розуміння, що мій обов’язок прийняти кожного учня таким, яким він є, а не яким я хотіла б його бачити, допомогти кожній дитині досягти максимуму її потенційних можливостей.
У вересні 2001 року знову переступила поріг рідної школи та вже вчителькою, з усвідомленням, що іду до учнів, щоб розпізнати у кожному з них особистість, здатну розвиватись і прогресувати.
   2005 році - переїхала в Житомир, де пройшовши співбесіду, пішла працювати ЗОШ  I- III ступенів №8. Саме там вперше почала розробляти дослідницькі проекти з громадянської освіти. Неможливо забути зацікавленість дітей у спільній роботі та емоції, що переповнювали нас.
   З такою «торбою» вчительського досвіду у 2010 році повернулась у рідне Прикарпаття. Ось уже одинадцятий рік поспіль працюю у ліцеї. Діти у нас дуже цілеспрямовані і не дозволяють розслаблятись, тому постійно у творчому пошуку.
У 2015 році стала переможцем обласного етапу конкурсу «Учитель року– 2015» у номінації «Правознавство».
У 2017 році захистила передовий педагогічний досвід «Формування громадянської культури у процесі вивчення суспільствознавчих дисциплін» перед Вченою радою Івано-Франківського обласного ІППО. Цього ж року проводила майстер-клас «Формування громадянської культури на уроках суспільствознавчих дисциплін» на (не)Конференції «Співпраця школи, влади та громади – шлях до розбудови громадянського суспільства» швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».
У 2017, у 2019 роках була номінована на здобуття премії Global Teacher Prize Ukraine.
У 2018 році взяла участь у Міжнародній конференції іnternational conference «Civil Society in Times of Military Conflict» («Суспільствознавча освіта для громадянського суспільства в часи збройного конфлікту»)(м.Київ). Організаторами заходу були Інститут міжнародних досліджень підручників ім. Георга Еккерта (Німеччина) та Всеукраїнська Асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» (Україна).
У 2018-2019 навчальному році - член журі Всеукраїнської олімпіади з правознавства IV етапу.
У 2019 році пройшла навчання Всеукраїнської асоціації «Нова Доба» та стала тренером з громадянської освіти.
З 2019року – член журі учнівської олімпіади з питань місцевого самоврядування, децентралізації влади та публічного управління на базі Інституту гуманітарної підготовки та державного управління Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
У 2019 році популяризувала власний досвід у публікаціях до курсу «Громадянська освіта» для збірника інноваційних уроків Інституту модернізації змісту освіти; у посібнику для керівників та педагогів закладів загальної середньої освіти О. Мариновської «Педагогічна інноватика та менеджмент інновацій» «Формування громадянської культури у процесі вивчення суспільствознавчих дисциплін» (витяг ППД).
У 2020 році розробила відео урок для онлайн курсу з громадянської освіти, підготовленого з ініціативи Міністерства освіти і науки України Програмою сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.
У 2020 році брала участь у конкурсі на заміщення вакантної посади директора комунального закладу Івано-Франківського ліцею №17 Івано-Франківської міської ради.
У 2021 році закінчила навчання у Державній службі якості освіти за освітньою програмою «Підготовка експертів з проведення інституційного аудиту у закладах загальної середньої освіти». Стала освітнім експертом.
У 2021 році стала тренеркою інноваційної технології «Деліберативної дискусії», яка була розроблена організацією Street law ( США). Відповідне навчання організоване у 2020-2021 роках у рамках спільного проєкту за підтримки Посольства США в Україні спільно із Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба».
Підготувала до інтелектуальних змагань за період 2011-2021 років 21 переможця ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН (секції правознавство, соціологія); 11 переможців ІІI етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН (секції правознавство, соціологія); 20 переможців II етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з правознавства; 11 переможців університетських олімпіад; 19 переможців Всеукраїнських онлайн олімпіад платформи «Всеосвіта».
  Я свідомо прийняла рішення бути вчителем. І я свідомо хочу бути вчителем, який любить, але мудрий у своїй любові; який спонукає вихованців вивчати те, що їм слід вивчати; який підбадьорює дитину в момент помилки; який підтримує лад і порядок у дитячому колективі, сприяючи кожній дитині йти власним шляхом саморозвитку.
Дата публікації:

9 коментарів :

 1. Компетентна, творча, авторитетна як педагог, і благородна, щира, життєстверджуюча як людина. Особистість, яка здатна запалити вогонь в серцях та натхнення у вчинках своїх вихованців одним поглядом і чарівною посмішкою, своїм власним прикладом.
  Успіхів Тобі, Наталіє Яківна та творчих злетів при попутному вітрі !!!

  ВідповістиВидалити
 2. Напишу коротко: справжній професіонал і неординарна особистість!

  ВідповістиВидалити
 3. Хороша вчителька, цікаво пояснює теми))

  ВідповістиВидалити
 4. Прекрасний педагог та класний керівник
  Те що вона говорить на уроці завжди запам'ятовується

  ВідповістиВидалити
 5. Дякую, діти, бо ваші коментарі мене надихають найбільше! :)

  ВідповістиВидалити
 6. Дуже хочу з вами поспілкуватися, бо я пройшов подібний шлях

  ВідповістиВидалити